SL: Zvezda pobedila! EmptyUto Apr 09, 2013 9:00 am od kapetan koca

SL: Zvezda pobedila! EmptyPet Okt 16, 2009 10:52 pm od Nashly

SL: Zvezda pobedila! EmptyPon Okt 12, 2009 9:33 pm od steva

SL: Zvezda pobedila! EmptyNed Jul 19, 2009 3:19 am od Gogy

SL: Zvezda pobedila! EmptyČet Jun 18, 2009 4:11 pm od ~Brancica~

» Da li ste spremni za pravu ljubav?
SL: Zvezda pobedila! EmptyČet Jun 18, 2009 4:08 pm od ~Brancica~

Ko je trenutno na forumu
Imamo 4 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 4 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 35 dana Sub Apr 01, 2023 3:12 am

SL: Zvezda pobedila!

2 posters

Ići dole

SL: Zvezda pobedila! Empty SL: Zvezda pobedila!

Počalji od Gogy Sub Sep 20, 2008 9:10 pm

SL: Zvezda pobedila! V110093p0
Fudbaleri Crvene zvezde konačno su pobedili u prvenstvu Srbije!

Pet kola Superlige Srbije bilo je potrebno crveno-belima da ostvare prvi trijumf, a oružje je položio debitant, ekipa Jagodine. Golovima Branimira Subašića u 19. i Nenada Miljaša iz penala u 28. i u 87. minutu, Zvezda je konačno obradovala armiju navijača i najavila izlazak iz agonije.

Penal, koji je Milijaš pretvorio u gol, sudija Mažić dosudio je posle prekršaja Dragiše Žunića nad Pavlom Ninkovim. Defanzivac Jagodine se poigravao sa loptom oko svog šesnaesterca, Ninkov mu je uzeo loptu, a Žunić ga je potom faulirao u kaznenom prostoru.

Fudbaleri Crvene zvezde na teren su izašli u belim majicama sa natpisom "Pravda za Mišića", čime su se pridružili navijačima koji su gotovo tokom cele utakmice protestovali zbog desetogodišnje kazne zatvora koju je sud izrekao navijaču Urošu Mišiću zbog pokušaja ubistva žandarma Nebojše Trajkovića decembra prošle godine za vreme meča protiv Hajduka iz Kule.

Na ostale tri utakmice 5. kola Superlige Srbije, koje su odigrane u subotu, postignuto je isto toliko golova, a svi su sporni!

Vojvodina je pobedila kulski Hajduk 2:0 (oba gola dao je mladi reprezentativac Dušan Tadić), ali su oba u najmanju ruku diskutabilna.

U 13. minutu sudija Vlada Gođović dosudio je penal za Vojvodinu posle prekršaja golmana Hajduka Anđelka Đuričića nad Miodragom Pantelićem. Penal nije sporan, ali jeste to da li je napadač novosadske ekipe bio u ofsajdu kada je primio loptu. Tadić je penal pretvorio u gol.

Ni drugi gol Vojvodine nije potpuno "čist". Golman Hajduka Đuričić je u 28. minutu pokušao da interveniše, pritom je, po svemu sudeći fauliran, ali je sudija iz Vrbasa dozvolio da se igra nastavi, da bi Tadić u nastavku akcije pogodio praznu mrežu.

U drugom poluvremenu iz igre je isključen vezista Vojvodine Vladan Vukajlović zbog pogibeljnog starta sa obe noge nad Kasalicom. Vukajlović je dobio direktan crveni karton.

OFK Beograd je pobedio Banat 1:0, a jedini gol postignut je iz penala, kojem je prethodila sporna situacija. Radosavljev je u 58. minutu oborio napadača OFK-a Aleksandra Jeftića na ivici šesnaesterca, tačnije na liniji, a beogradski arbitar Krstić pokazuje na "belu tačku".

Nenad Todorović je matirao Zlatka Zečevića, koji je nekada bio golman upravo u OFK Beogradu. Na Karaburmi je bilo tek nekoliko stotina gledalaca, ali oni najvatreniji navijači OFK Beograda nisu zaboravili na svog kapitena Radišu Ilića, čestitajući mu rođendan transparentom: "Srećan rođendan kapitenu".

Bez golova su odigrali Javor i Čukarički, a da je meč potrajao još pet minuta, igrači ne bi videli loptu od mraka!

Čukaričani su herojski odoleli Ivanjičanima, jer su od 28. minuta igrali bez isključenog Nikole Jolovića, a u finišu su mogli do sva tri boda. Naime, u 85. minutu sudija Ninoslav Spasić iz igre je isključio golmana Javora Nemanju Supića zbog navodnog udaranja fudbalera Čukaričkog Gorana Markovića. S obzirom na to da je trener Javora, Radovan Ćurčić već bio izvršio tri izmene, na gol je poslao napadača Radivoja Jevđovića! Čukaričani ipak nisu uspeli da materijalizuju tu situaciju.

S obzirom na početak utakmica (16.30h) malo je nedostajalo da se sva tri meča završe u potpunom mraku. Niko nije mogao da pretpostavi da će u septembru biti maltene zimska temperatura, a navijači Vojvodine su na originalan način ispratili kraj meča - izvadili su upaljače i upalili ih!