Fenerbahče - Partizan 2:1 (kraj) EmptyUto Apr 09, 2013 9:00 am od kapetan koca

Fenerbahče - Partizan 2:1 (kraj) EmptyPet Okt 16, 2009 10:52 pm od Nashly

Fenerbahče - Partizan 2:1 (kraj) EmptyPon Okt 12, 2009 9:33 pm od steva

Fenerbahče - Partizan 2:1 (kraj) EmptyNed Jul 19, 2009 3:19 am od Gogy

Fenerbahče - Partizan 2:1 (kraj) EmptyČet Jun 18, 2009 4:11 pm od ~Brancica~

» Da li ste spremni za pravu ljubav?
Fenerbahče - Partizan 2:1 (kraj) EmptyČet Jun 18, 2009 4:08 pm od ~Brancica~

Ko je trenutno na forumu
Imamo 4 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 4 Gosta :: 1 Provajder

Nema

[ Videti svu listu ]

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 35 dana Sub Apr 01, 2023 3:12 am

Fenerbahče - Partizan 2:1 (kraj)

3 posters

Ići dole

Fenerbahče - Partizan 2:1 (kraj) Empty Fenerbahče - Partizan 2:1 (kraj)

Počalji od Gogy Sre Avg 27, 2008 11:26 pm

Fenerbahče - Partizan 2:1 (kraj) V107776p0
Partizan nije uspeo da još jednom živi san zvan Liga šampiona. Crno-beli su poraženi u Istanbulu 2:1 i nastavljaju takmičenje u kvalifikacijama za Ligu UEFA.

Fenerbahče je na iskustvo uspeo da se izbori za novo ušešće u Ligi šampiona u kojem je prošle sezone igrao u četvfrtfinalu, a Partizan je ostao i bez pet miliona evra koliko donosi učešće u elitnom takmičenju.

Tek posle 90 minuta na stadionu "Šukru Saračoglu" videlo se koliko je Partizan propustio u prvoj utakmici u Beogradu, kada su imali vođstvo od 2:0.

Fenerbahče je u revanšu pobedio 2:1, golovima Semiha Šenturka u 28. i Aleksa u 59. minutu. Gol za Partizan postigao je Tošić u 76. minutu iz slobodnog udarca.

Treba istaći da je Partizan ponovo oštećen kao i u prvom melču u Beogradu. Crno-belima je kod rezultata 2:0 poništen čist gol.

Sve u svemu, Partizan u Istanbulu nije uspeo da ponovi igru iz Beograda. Bez dovoljno agresivnosti izašli su crno-beli na megdan Fenerbahčeu, kao da ni sami nisu verovali da mogu da uđu u Ligu šampiona.

TOK SUSRETA:

PRVO POLUVREME

5' - Guiza je ostao sam na ivici šesnaesterca, ali je njegov šut lako zaustavio Mladen Božović.

6' - Lugano šutira glavom posle slobodnog udarca, ali je Božović ponovo na mestu.

7' - Prva akcija Partizana, ali se Veljko Paunović nije snašao u šesnaestercu.

13' - Inicijativa domaćih. Posle kornera koji je izveo Aleks, Kazim je naskočio na Božovića, a Guiza u nastavku probao makazicama. Neuspešno.

14' - Moreira odlično uleteo u prazan prostor, ali je njegov udarac izblokiran. Prvi korner za Partizan.

17' - Akcija crno-belih sa leve strane, Moreira do Stevanovića, centaršut, ali Demirel boksuje.

20' - Najbolja prilika za Fenerbahče. Dugo je lopta bila u šesnaestarecu Partizana, ali je Aleksov udarac odbranio Božović. U nastavku akcije, Ugur pokušava da pronađe Šenturka, ali je Srđa Knežević na mestu u poslednjem trenutku.

23' - Ponovo akcija domaćih, Stevanović greši, ali srećom njegova greška nije kažnjena. Guiza je bio kratak.

25' - Čileanac Maldonado šutira iz trka sa 20-ak metara, ali je Božović ponovo na mestu. Period dominacije Fenerbahčea.

28' - Fenerbahče vodi 1:0! Naivno su crno-beli primili gol. Izgubili su igrači Partizana loptu na sredini terena, Ugur Boral je bez problema primio loptu na ivici šesnaesterca, centrirao, Fejsa je zakasnio, a Šenturk glavom ubacuje loptu u mrežu pored Božovića koji je stajao na gol-liniji.

36' - Igračima Fenerbahčea je dozvoljeno da se maltene šetaju po terenu. Nema dovoljno agresivnosti u igri Partizana.

41' - Kontra Partizana, ali je Dijara previše "muljao" u šesnaestercu domaćih. Imao je i boljih rešenja, možda i za šut.

45' - Do kraja poluvremena ništa se bitnije nije dešavalo između dva šesnaesterca. Moreira je pokušao solo akcijom, ali je to bilo bezopasno po gol Demirela.

DRUGO POLUVREME

48' - Počelo je drugo poluvrenme, Partizan je nešto agilniji.

50' - Kakva sreća za Partizan! Pogrešili su Knežević i Fejsa, Gokur je ubacio ka potpuno samom Kazimu Kazimu koji prebacuje ceo gol.

53' - Partizan nije ni blizu one igre iz Beograda. Činjenica je da je Fenerbahče mnogo opasniji kao domaćin, ali ovakvom igrom crno-beli nemaju šta da traže.

55' - Lepa akcija Partizana, lopta je došla do Tošića, koji se driblingom oslobodio pratioca, a onda umesto da šutira, pokušao je novim driblingom, ali naravno loš potez. Igrači Fenera su otklonili opasnost.

59' - 2:0 za Fenerbahče! Šenturk je nonšalantno, neometan, uposlio Guizu na desnoj strani, centaršut, a Aleks se samo poklonio. Gotovo identičan gol kao prvi.

64'- Partizan je oštećen kao i u Beogradu! Crno-beli su postigli gol, tačnije bio je to autogol Jasina, ali je Mehuto Gonzales poništio pogodak zbog navodnog ofsajda Bogunovića. Na snimku se lepo videlo da nije bio ofsajd.

70' - Velika prilika za Partizan, Moreira je proigrao Bogunovića, ali je Roberto Karlos u poslednjem trenutku omeo napadača Partizana koji je ušao u igru u 58. minutu umesto Paunovića.

71' - Šut Lamina Dijare sa ivice šesnaesterca, aliu Demirel krajnjim naporom izbacuje loptu u korner.

76' - GOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Slobodan udarac za Partizan posle prekršaja nad Lazićem. Zoran Tošić izvrsno izvodi, a Demirel samo pogledom ispraća loptu.

82 '- Velika prilika za Fenerbahče. Aleks je ponovo neometan primio loptu na 20-ak metara, šutirao, Božović kratko odbio, a potom je uz pomoć Kneževića uspeo da izblokira Guizu.

85' - Lazić neočekivano dobija loptu u šesnaestercu, ali je dao predug for.

89' - Zamalo da Obradović iznenadi Demirela. Iz prve je đutirao iskosa, bio je to pokušaj lob udarca, ali zamalo iznad gola.

90+3 - Kraj. Fenerbahče je u Ligi šampiona. Partizan će pokušati da uđe u Ligu UEFA.

Uoči revanš meča u Istanbulu, navijači Fenerbahčea kamenovali su dva autobusa sa novinarima i prijateljima FK Partizan koji su došli na utakmicu 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izveštač MONDA iz Istanbula javio je da je napad kratko trajao i da nije bilo težih posledica.

A na stadionu "Šukru Saračoglu" pristalice crno-belih čekala je nova provokacija. Navijači Fenera uzvikivali su: "Kosovo, Kosovo".

Na stadionu je i oko 300 Grobara, koji su bili bučni čim su se stacionirali na tribini.

Stadion: Šukri Saračoglu
Gledalaca: oko 35.000
sudija: Mehuto Gonzales (Španija)

PARTIZAN: Božović - Stevanović, Đorđević, Knežević, Obradović - Fejsa (od 74. minuta Đorđe Lazić), Žuka - Paunović, Moreira, Tošić - Dijara.

FENERBAHČE: Demirel - Gonul, Lugano, Čakmak, Karlos, Ugur Boral - Aleks, Maldonado (od 89. minuta Deniz Baris), Kazim Kazim, Šenturk (od 71. minuta Duraci), Guiza.

Cash: :
Fenerbahče - Partizan 2:1 (kraj) Left_bar_bleue600 / 100600 / 100Fenerbahče - Partizan 2:1 (kraj) Right_bar_bleue

Datum upisa : 08.03.2008